Haber

Elazığ’da gerçekçi yangın tatbikatı yapıldı

Elazığ’da yangın tatbikatı gerçeği aramadı

ELAZIĞ – Elazığ’ın Arıcak ilçesinde yapılan yangın tatbikatı gerçeği yansıtmadı.

2023 Hastane Afet Planı çerçevesinde Elazığ’da yangın tatbikatları devam ediyor. Son olarak Arıcak İlçe Devlet Hastanesi’nde servislerde hasta, işçi ve vatandaşların katılımıyla yangın tatbikatı yapıldı. Senaryoya göre çıkan yangının ardından hastanede patlama meydana geldi. Hastane güvenlik görevlileri tarafından boşaltılırken, olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma Grubu (UMKE), itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastanede çıkan yangında mahsur kalan 3 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, yangın sırasında düşerek vücutlarının farklı yerlerinden yaralanan 2 vatandaş UMKE ekipleri tarafından kurtarılarak olay yerinde bekleyen ambulanslara teslim edildi. Yaralılar ambulanslarla şehirdeki hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.

Tatbikata ilişkin bilgi veren UMKE Birim Sorumlusu Yalçın Öngören, “Arıcak ilçemizde meydana gelen patlama ve ardından çıkan yangın nedeniyle itfaiye, UMKE ve 112 ekiplerimiz ile buraya geldik. Kendimizde bir farkındalık oluşturduk. ulaşım gibi noktalara uzak olan ilçelerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Patlama sonucu çıkan yangında senaryoya göre 3 kişiyi kurtardıklarını belirten İtfaiye Amiri Atilla Aytekin, işçiyi yangın konusunda bilinçlendirmek için çok yerinde bir tatbikat gerçekleştirdiklerini belirtti.

habersavastepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu